Jakie szczoteczki są najlepsze?

 In Stomatologia Zachowawcza

Na postawione pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Tak naprawdę każda szczoteczka jest w stanie dokładnie doczyścić zęby,a wszystko zależy od odpowiedniej techniki mycia jamy ustnej. Najlepiej przed wyborem szczoteczki udać się do specjalisty i ocenić stan zębów i przyzębia.

1. Szczoteczka manualna powinna mieć równej długości włosie, być średnio miękka lub miękka. Szczoteczki o twardszym włosiu zalecane są przy zdrowym przyzębiu, w szczególności pacjentom z mocnymi przebarwieniami i palaczom.

2. Bambusowe szczoteczki różnią się od zwykłej tym, że wykonano je z naturalnych składników i są w 100% biodegradowalne.

3. Szczoteczki elektryczne dokładnie usuwają płytkę nazębną wykonując ruchy obrotowe (oscylacyjne). Podczas szczotkowania bardziej wrażliwi pacjenci mogą odczuwać nieprzyjemne mrowienie.

4. Szczoteczki soniczne wykorzystują działanie ultradźwięków co sprzyja znacznej precyzji czyszczenia. Ultradźwięki rozchodzą się w ślinie i docierają nawet do trudno dostępnych miejsc. Soniczne bardziej niż elektryczne polecane są osobom borykającym się z krwawiącymi dziąsłami.

Często pacjenci nie przywiązują uwagi do szczoteczek, których używają. Musicie pamiętać, że to podstawowy przedmiot naszej codziennej higieny i nieprawidłowo dobrana szczoteczka może uszkodzić zęby. Dlatego przed kolejnym zakupem zastanowić się nad odpowiednim wyborem.

Ps. Zalecana wymiana szczoteczki lub jej głowicy powinna odbywać się co 3 miesiące.

Szukasz pomocy profesjonalisty umów się na konsultację z naszą higienistką.

Recent Posts

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search