Protetyka Bydgoszcz Czyżkówko

Polega na odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych.

Przy współpracy z nowoczesnym Laboratorium Techniki Dentystycznej w Bydgoszczy tworzymy estetyczne i funkcjonalne uzupełnienia protetyczne.

Protetyka stomatologiczna polega na odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich poważnym uszkodzeniu.

Korzystając z najlepszych dostępnych rozwiązań technologicznych dokonujemy rekonstrukcji funkcjonalno-estetycznej uzębienia, wybierając kompromis między wskazaniami medycznymi, możliwościami technicznymi oraz indywidualnymi oczekiwaniami i możliwościami finansowymi pacjenta.

Dlaczego warto zadbać o dobre rozwiązanie protetyczne?

  • Korony i mosty idealnie imitują naturalny kształt i kolor zębów.
  • Zatrzymanie skutków ubocznych wynikających z braku zębów, takich jak zanik kości, zaburzenia w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, zaburzenia gastryczne, negatywny wizerunek samego siebie.
  • Leczenie nie wymaga użycia zabiegów chirurgicznych.
  • Pochawlisz się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Często zadawane nam pytania odnośnie protetyki…

Jaki rodzaj koron protetycznych wybrać?

Korony protetyczne stosowane są wówczas, gdy nie ma możliwości wykonania wypełnienia zęba, np. w przypadku jego znacznego uszkodzenia lub po prostu ze względów estetycznych. Istnieje wiele rodzajów koron, dzielą się ze względu na użyty materiał, technikę wykonania, poziom ingerencji w strukturę zęba, kosmetykę i cenę. Każdy rodzaj ma swoje zalety i może w innym stopniu odpowiadać pacjentowi. Właściwy dobór zależy od wielu czynników, a najlepszą opcję pozwoli wybrać stomatolog, który odpowiednio oceni stan pacjenta.

Czym jest inlay?

To metoda pośrednia wypełniania ubytku w zębie, tzn. z  udziałem laboratorium dentystycznego. Jest to alternatywa do tradycyjnych wypełnień wykonywanych bezpośrednio w jamie ustnej przez dentystę.

Lekarz opracowuje ubytek i pobiera precyzyjny wycisk masą silikonową. Technik dentystyczny na modelach przygotowuje wypełnienie w warunkach laboratoryjnych. Obecnie często wykorzystuje do tego nie tylko sprawne ręce, ale również nowoczesne technologie cyfrowe w celu precyzyjnego wymodelowania i wycięcia takiej „plomby”. Na następnej wizycie lekarz wkleja  za pomocą odpowiedniego preparatu wypełnienie do zęba, jak klocek lub przestrzenny puzzel. Taka technika charakteryzuje się lepszą precyzją, estetyką i wytrzymałością. Iney i onley może być wykonany z żywicy kompozytowej (jak tradycyjne wypełnienie) lub z ceramiki, a nawet złota. Można je stosować do każdego rodzaju ubytku,ale szczególnie do tych bardziej rozległych oraz w sytuacjach , gdy zależy nam na bardziej precyzyjnym odwzorowaniu struktury zęba; np. Przy trudnościach z odtworzeniem punktów stycznych między zębami oraz przy odtwarzaniu zębów startych.

Na czym polega wykonanie licówki?

W przypadku niedoskonałości estetycznych, jak np. przebarwienia, nierówności bądź szpary między zębami, można zastosować zabieg w postaci umieszczenia licówek. Polega on na założeniu cienkiej porcelanowej płytki na przód zęba, dzięki czemu możliwe jest zakrycie defektu. W ten sposób można poradzić sobie z problemami, które wpływają na pewność siebie oraz odzyskać uśmiech.

Czym jest most adhezyjny?

Mosty adhezyjne to rodzaj mostów protetycznych, które nie wymagają inwazyjnych metod utrzymania ich w szczęce. Mostki przyklejane są do sąsiadujących zębów za pomocą żywicy kompozytowej i specjalnych skrzydełek. Istotne jest to, że nie trzeba piłować zębów (ewentualnie lekko przypiłować szkliwo), a zabieg jest bezbolesny.

Czy po skończonym leczeniu protetycznym mój komfort jamy ustnej będzie zbliżony do naturalnego?

Bardzo duże znaczenie ma rodzaj i zakres wykonanej pracy protetycznej oraz nastawienie pacjenta do zaistniałej sytuacji.

Protetyczne uzupełnienia powstają poprzez pobranie wycisków, które pozwalają uzyskać efekt najbardziej zbliżony do naturalnego pierwowzoru. Jama ustna jest jednak na tyle wrażliwym miejscem, że początkowo uzupełnienie może być odbierane jako coś obcego. W niektórych przypadkach może to nawet doprowadzić do zniekształcenia smaku, czy delikatnej zmiany głosu. W takim przypadku pacjent może sam przyspieszyć proces adaptacji przez ćwiczenie pracy mięśni, np. czytając na głos. Po zakończeniu leczenia oraz adaptacji pacjent powinien czuć się naturalnie z uzupełnieniem. Pojedyncza korona będzie zupełnie nie odczuwana przez pacjenta , ale rozległe uzupełnienia wyjmowane z jamy ustnej są trudniejsze do zaakceptowania. Prawie każde uzupełnienie protetyczne wymaga zmiany nawyków higienicznych.

Czy masz jakiekolwiek pytania lub chcesz umówić wizytę?

Zapraszamy do kontaktu:
T   501 225 622
E  kontakt@stomatolog-rybarczyk.pl

Orientacyjny cennik usług: Protetyka Bydgoszcz Czyżkówko

UsługaCena
Proteza akrylowa800 zł
Proteza szkieletowa klasyczna1500 zł
Korona porcelanowa na podbudowie metalowej700 zł
Korona na podbudowie cyrkonowej 1300 zł
Korona pełnoceramiczna 1300 zł
Licówka ceramiczna1300 zł

Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że przed każdym zabiegiem informujemy pacjenta o możliwościach oraz kosztach leczenia.

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt.

Zadaj Nam Pytanie…

Wyślij do nas wiadomość z zapytaniem. Odpiszemy w ciągu 48 godzin. Dziękujemy.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search