Zdrowe Zęby – Zdrowy Organizm.

Nasze Usługi Dentystyczne Bydgoszcz Czyżkówko.

— Stomatologia Zachowawcza —

To innymi słowy profilaktyka oraz leczenie.

Utrzymanie zdrowej jamy ustnej jest inwestycją w siebie i w swoje dobre samopoczucie. Musimy pamiętać, że nieleczona próchnica wpływa na choroby serca, nerek i stawów. Dlatego tak ważna jest stomatologia zachowawcza, a piękny i zdrowy uśmiech jest tylko dodatkowym atutem.

— Protetyka —

Polega na odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych.

Przy współpracy z nowoczesnym Laboratorium Techniki Dentystycznej tworzymy estetyczne i funkcjonalne uzupełnienia protetyczne.

— Stomatologia Estetyczna —

Zapewnimy Tobie piękny uśmiech.

Nowoczesna stomatologia daje bogaty wachlarz możliwości odbudowy lub poprawy Twojego uśmiechu. Warto zadbać o to, aby zęby dodawały Ci blasku, pewności siebie oraz zdrowia, i służyły przez wiele lat.

— Leczenie Dysfunkcji Narządów Żucia —

Wpływa na ogólny komfort naszego życia.

Miewasz częste bóle głowy? Chrapiesz w nocy? A Może Twoja szczęka męczy się podczas żucia gumy? Te sygnały mogą być najwcześniejszą oznaką, że coś psuje się w naszym systemie żującym.

Często zadawane nam pytania pacjentów.

Czy planując ciążę muszę zatroszczyć się o swoje zęby?

Zdrowe zęby powinny być podstawą podczas planowania ciąży. Dlaczego? Nieleczone zęby utrudniają zajście w ciążę, poza tym mają bardzo zły wpływ na płód. Bakterie próchnicze przedostają się do krwi ciężarnej tym samym do krwioobiegu dziecka. Konsekwencje takie stanu rzeczy mogą być bardzo poważne m.in.: przedwczesne skurcze, niska waga urodzeniowa dziecka, czy rozwieranie szyjki macicy. Dlatego jeśli jesteś w ciąży nie zwlekaj i umów się na wizytę kontrolną. Nie bój się bólu. Ciąża nie jest przeciwwskazaniem do znieczulenia.

Czy zęby mleczne warto leczyć?

Oczywiście TAK!

Należy pamiętać, że próchnica jest chorobą zakaźną i w szybkim tempie atakuje kolejne zęby. Ważne jest, żeby zęby mleczne były zdrowe, ponieważ próchnica może przenieść się z zębów mlecznych na zęby stałe. Pierwsze zęby są słabiej zmineralizowane, dlatego są bardziej podatne na rozwój próchnicy.

Czy powinno się zawsze usuwać “ósemki”?

Jeżeli „ósmeka” jest prawidłowo osadzona w łuku zębowym, nie atakuje jej próchnica oczywiście nie ma wskazań do ekstrakcji. Problem pojawia się gdy taki ząb nie ma miejsca w szczęce i rośnie nieprawidłowo. Wtedy lekarz może zalecić usunięcie zęba. Musimy pamiętać, że ósemki ze względu na swoje położenie są trudne w utrzymaniu higieny co prowadzi do stanów zapalanych, dlatego jeżeli nasze ósemki są zdrowe musimy włożyć odrobinę trudu i zadbać o poprawne czyszczenie ich.

Czy powinno się wykonać zdjęcie RTG przy leczeniu kanałowym?

Kanałowe leczenie zęba może być efektywne, gdy posiadamy pełen obraz zęba, dlatego wykonanie zdjęcia RTG pozwala na ocenę anatomii zęba, przede wszystkim liczby i przebiegu kanałów korzeniowych. W naszym gabinecie wykonujemy zdjęcia RTG na miejscu.

Czy leczenie kanałowe zęba wiąże się z jego wcześniejszym zatruciem?

Mówiąc o zatruci zęba możecie spotkać się z określeniem dewitalizacji (tak fachowo nazywamy potocznie zwane zatrucie). Niedawno dewitalizacja była nierozłącznym elementem podczas leczenia endodontycznego. Współczesna stomatologia stara się odchodzić od tego zabiegu wykorzystując nowoczesne materiały do leczenia zębów.

Zapraszamy na nasz profil Facebukowy.

Zadaj Nam Pytanie…

Wyślij do nas wiadomość z zapytaniem. Odpiszemy w ciągu 48 godzin. Dziękujemy.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search