Protetyka Czyżkówko Dla Każdego

Wbrew pozorom utrata zębów stałych nie jest tylko problemem, który dotyczy wyłącznie osób starszych bądź nie dbających odpowiednio o higienę jamy ustnej. 

Leczenie skierowane jest również do osób po przebytych chorobach, urazach oraz wymagających ingerencji estetycznej. Uzupełnienie ubytków jest bardzo ważne, gdyż braki uzębienia mogą prowadzić do negatywnych przemian, jak np. ruchy pozostałych zębów. Odpowiednio przygotowana proteza spełni zarówno funkcję estetyczną oraz przywróci komfort przeżuwania. W zależności od rodzaju oraz skali leczenia stosowane są protezy stałe oraz ruchome.

Dla pacjentów o mniejszych brakach w uzębieniu oferowane są uzupełnienia protetyczne stałe – korony oraz mosty.

Korony stosowane są do przykrycia oraz wzmocnienia zęba leczonego. Nakładane są one na zdrowy fragment zęba, który wcześniej jest szlifowany. Kolor dobierany jest w taki sposób, aby nowy ząb się nie wyróżniał i miał naturalny wygląd. W razie konieczności korona może zostać zastosowana również na implantach.

W przypadku, kiedy brakuje większej ilości zębów, zastosować można mosty. Są to konstrukcje złożone z kilku koron, mocowane do tak zwanych filarów, których funkcję sprawują zdrowe zęby (muszą stanowić solidną podstawę). Siły żucia przy tej metodzie uzupełnień protetycznych są rozmieszczone równomiernie, zapewniając komfort przeżuwania.

Do stałych uzupełnień protetycznych zaliczyć można także licówki.

Są nimi płytki, które mocowane są do zewnętrznej powierzchni zębów w celu poprawy ich estetyki – barwy bądź kształtu. Licówki można przykleić wyłącznie do zdrowych zębów bądź odpowiednio wyleczonych zębów. Z takiego zabiegu wyłączone są zęby leczone kanałowo.

Znaczne braki w uzębieniu uzupełnić można protezą ruchomą: szkieletową bądź osiadającą.

Szkieletowe protezy mocowane są za pomocą specjalnych klamer natomiast osiadające opierają się na dziąsłach. W przypadku protez szkieletowych komfort z ich stosowania jest niższy niż w przypadku protez stałych, jednakże wyższy niż przy osiadających – kosztem estetyki.

Przed wykonaniem jakichkolwiek zabiegów związanych z protetyką należy przeprowadzić leczenie własnych zębów.

W naszym gabinecie pomagamy pacjentom w doborze jak najlepszego zarówno pod względem praktycznym jak i ekonomicznym rozwiązania. Zadbaj o siebie już dzisiaj i umów się na konsultację.

 

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

Dysfunkcja Narządu Żucia - Leczenie BydgoszczStomatologia Estetyczna Czyżkówko Bydgoszcz