Kompleksowe usuwanie złogów nazębnych – na czym polega?

 In Profilaktyka, Stomatologia Estetyczna, Stomatologia Zachowawcza

Na całościowy zabieg usuwania złogów nazębnych składa się skaling, piaskowanie i fluoryzacja. Mamy do czynienia z dwoma typami złogów: miękkimi i twardymi.

 

Do miękkich zaliczamy płytkę nazębną (inaczej nazywaną bakteryjną).

Czym jest owa płytka? To lepki, bezbarwny lub jasnożółty osad odkładający się na zębach (m.in. resztki pokarmu, ślina, bakterie). Płytka bakteryjna tworzy się na zębach w niecałe 24 godziny. Jeżeli w tym czasie nie zostanie usunięta mechanicznie, czyli po prostu wyszczotkowana zwapnia się i zamienia w kamień nazębny.

W momencie powstania kamienia nazębnego mamy do czynienia ze złogiem twardym.

Kamień nazębny to osad o ciemnym zabarwieniu, na który składają się bakterie i węglowodany, które są przyczyną próchnicy i chorób dziąseł. Najczęściej osadza się w okolicy szyjek zębowych, stąd jego usunięcie nie jest w możliwe przy użyciu szczoteczki. Gdy długotrwale gromadzi się, powoduje odsłanianie się szyjek zębowych i może doprowadzić nawet do paradontozy.

Usunięcie kamienia nazębnego w stomatologii nazywane jest skalingiem.

W naszym gabinecie wykorzystujemy do tego zabiegu skaler ultradźwiękowy. Skaler to urządzenie, które generuje drgania o bardzo wysokiej częstotliwości sprawiając, że kamień nazębny pęka i odpryskuje. Dzięki ich zastosowaniu zęby oczyszczane są bardzo dokładnie zachowując pełen komfort pacjenta podczas wizyty.

Następnie wykonywane jest piaskowanie i polerowanie zębów.

Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu piaskarki, która pracuje pod wysokim ciśnieniem, wytwarzając aerozol wodno-powietrzny zawierający piasek dentystyczny. Piasek dociera do wszystkich trudno dostępnych zakamarków i usuwa osad oraz przebarwienia. Po zakończeniu piaskowania zęby są polerowane za pomocą specjalnych gumek.

Ostatnim etapem jest fluoryzacja.

Tę część zabiegu wykonujemy na życzenia pacjenta poprzez założenie specjalnego preparatu z fluorem, który ma wzmocnić szkliwo.

 

Zapraszamy na kompleksowy zabieg usuwania złogów nazębnych.

TYLKO W MIESIĄCU GRUDNIU

Usuwanie złogów nazębnych – skaling, piaskowanie, fluoryzacja w promocyjnej cenie 200 zł.
Przywitaj nowy rok pięknym uśmiechem!

UMÓW WIZYTĘ

Recent Posts

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search