Metamorfozy Stomatologiczne – Bydgoszcz Szeroko się Uśmiecha!

 In Protetyka, Stomatologia Estetyczna, Stomatologia Zachowawcza

Izabela, 62 lata 

Pani Izabela trafiła do gabinetu w celu kompleksowego leczenia stomatologicznego oraz poprawy wyglądu uśmiechu. W pierwszej kolejności przeprowadziliśmy leczenie zachowawcze licznych ubytków próchnicowych oraz leczenie endodontyczne kilku zębów. Po zakończeniu powyższych działań zajęliśmy się rekonstrukcją zgryzu oraz poprawą estetyki szczęki górnej oraz dolnej.

Prace nad szczęką dolną obejmowały przebudowę powierzchni zgryzowych i kształtu brzegów siecznych do zgryzu terapeutycznego materiałem kompozytowym w gabinecie (czyli odbudowa utraconego wymiaru zębów), osadzenie metalowych koron na dolne zęby trzonowe ? 7 ? z podparciem do protezy szkieletowej. Szczęka górna wymagała umieszczenia koron oraz mostów pełnoceramicznych.

Powyższe leczenie zachowawcze zajęło 6 miesięcy a protetyka ok 1 miesiąc. Koszt metamorfozy wyniósł 14 tysięcy złotych. 

 

Renata, 63 lata 

Pani Renata jest naszą stałą pacjentką, którą od kilku lat nakłanialiśmy  do poddania się przebudowie protetycznej warunków zgryzowych. Był to idealny przykład na to, że wada zgryzu oraz starcia zębów stanowią wielkie trudności w leczeniu stomatologicznym: słabe utrzymanie wypełnień, występowanie zbyt dużych obciążeń. W końcu udało się i pacjentka wyraziła zgodę na leczenie. Ustalony został zgryz neuromuskularny. Jest to zgryz, w którym mięśnie, nerwy i stawy skroniowo-żuchwowe pacjenta czują się dobrze a sam pacjent wygląda korzystniej. Następnie oszlifowaliśmy istniejące zęby górne pod mosty oraz korony metalowe licowane ceramiką. Po zakończeniu powyższych działań linię dolnego łuku zębowego wyrównaliśmy za pomocą kompozytu.

Powyżej opisana metamorfoza została przeprowadzona w trakcie 2 tygodni a jej koszt wyniósł 11 tysięcy złotych.

 

Anna, 36 lat

Pani Anna zgłosiła się do nas, ponieważ ze względu na połamaną protezą akrylową górną, którą użytkowała od kilku lat. W pierwszej kolejności wykonaliśmy nowa natychmiastową protezę górną (po usunięciu zęba 12) i zmodyfikowaliśmy nieco kształt kłów górnych. Ze względu na zgryz krzyżowy wprowadziliśmy leczenie ortodontyczne dolnym aparatem stałym. Pod koniec leczenia ortodontycznego zęby 13,23 (kły górne) zostały poddane leczeniu endodontycznemu i spreparowane pod wkłady koronowo-korzeniowe z zaczepami kulowymi do protezy akrylowej. Tego typu rozwiązanie pozwala na uzyskanie dobrze funkcjonującego uzupełnienia protetycznego i zadowalającej estetyki, ponieważ proteza dobrze się trzyma na podłożu i nie ma widocznych klamer utrzymujących. Na koniec zdjęto aparat ortodontyczny. Teraz pacjentka stosuje aparat retencyjny na noc w postaci przezroczystej nakładki na zęby dolne, żeby zapobiec nawrotowi wady.

Powyżej opisana metamorfoza trwała 12 miesięcy i kosztowała 7 tysięcy złotych. 

 

Pacjenci trafiają do nas z różnymi problemami, ale łączy ich to, że dzięki naszym metamorfozom ich codzienne życie staje się przyjemniejsze. Takie zmiany często wpływają na zdrowie w obrębie jamy ustnej oraz sprawiają, że nasi klienci pozbywają się kompleksów. To dla nas ogromna radość, że pomagamy odzyskać piękne uśmiechy.

Zapraszamy do rejestracji: 501225622  |  kontakt@stomatolog-rybarczyk.pl 

Recent Posts

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

Stomatologia i Profilaktyka Bydgoszcz Czyzkowko